news-details

23 ilde ''Kıskaç-8'' operasyonu düzenlendi

Bakan Yerlikaya, 23 İlde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kıskaç-8” operasyonlarında  61 şüphelinin yakalandığını belirterek, ''FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.'' dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak’ta FETÖ’ye yönelik  “Kıskaç-8” operasyonları düzenlendi.

Operasyona ilişkin açıklama yapan Yerlikaya, ''Şüphelilerin, örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgüt içerisinde sorumlu şahıslar ile operasyonel hatlar üzerinden irtibatlı oldukları ve kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklanan, örgüt koordinesinde KPSS Çalışma Evlerinde sınavlara hazırlanan ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan toplam 61 şüpheli yakalandı." ifadelerine yer verdi.

Yerlikaya, operasyonlar sonucunda çok miktarda para, dijital materyal ve örgütsel dokümana el konulduğunu belirterek operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti.

  Hibya Haber Ajansı