İmamoğlu: "Üsküdar Salacak Sahili çok güzel oluyor"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Salacak Sahili'nin yakında açılacağını duyurdu.

Çin'den Gazze krizi konusunda yeni uluslararası konferans çağrısı

Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ma Zhaoxu, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen G20 Dışişleri Bakanlar Toplantısı’na katıldı.

Rızvanoğlu: "Çocuklarımız tuvalletlerden su içmeye mecbur kalıyorlar"

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, 2023 Eylül ayında “Her okula ücretsiz içme suyu çeşmeleri yerleştirilsin” kampanyası başlatmıştı. Rızvanoğlu kampanya kapsamında, bir okula kendi imkanlarıyla su çeşmeleri yaptırdı.

Filipinler'in gemisi, Çin'in Huangyan Adası açıklarından uzaklaştırıldı

Çin Sahil Güvenliği Sözcüsü Gan Yu, 22-23 Şubat tarihlerinde, Filipinler Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’ne ait 3002 numaralı bir geminin, Çin'in tekrarlanan uyarılarına rağmen Huangyan Adası yakınlarındaki sulara izinsiz şekilde girmeye çalışması nedeniyle Çin Sahil Güvenliği tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını belirtti.

Altay, sporseverleri Uluslararası Konya Yarı Maratonu’na kayıt yaptırmaya davet etti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Spor Konya Projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Konya Yarı Maratonu’na kayıtlar başladı.

Başkan Büyükkılıç'tan Berat Kandili mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Soyer’den Narlıdere Metrosu daveti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Metrosu’nda açılış öncesi son hazırlıkları inceledi.

Çin, yüksek seviyeli dışa açılmayı artırarak daha fazla yabancı yatırım çekiyor

Çin'de "İki Toplantı" (Çin Ulusal Halk Meclisi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı’nın yıllık toplantıları) mart ayında düzenlenecek.

Wang Yi: SİÖ çalkantılarda "sağlam bir çapa" gibi rol oynayabilir

Shanghai İşbirliği Örgütü (SİÖ) Sekreteryası’nın kuruluşunun 20. yıldönümü dün törenle kutlandı. Törene Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi katıldı.

Başkan Yavaş: ''Ankara trafiğine nefes aldırmayı hedefliyoruz''

Merkez ve çevre ilçelerde birçok noktada yeni yol açımı, katlı kavşak ve yol genişletme çalışmasını tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı; İvedik Hurdacılar Sanayi Bölgesi’nden başlayarak Esenboğa Havaalanı’na uzayan yeni bir bağlantı yolu için harekete geçti.