Muğla'da deniz otobüsü seferlerinde yeni tarife

Muğla Büyükşehir Belediyesi kısa süre önce hayata geçirdiği deniz otobüsü seferlerini, vatandaşların talebi üzerine fiyat tarifelerinde ve saatlerde güncelleme yaptı.

KKTC’nin Barış ve Özgürlük Bayramı İzmir’de kutlanıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 50. yıl dönümü İzmir’de kutlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte kutlamalar kapsamında kenti bayraklarla donattı.

Bursa'da gençlere doğayla iç içe kamp fırsatı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gemlik Karacaali ve Orhaneli Göynükbelen Gençlik Kampları, gençlere doğa ve sporla iç içe zaman geçirme fırsatı sunuyor.

Erdemir Madencilik'in sahasında rezerv tespit çalışması

Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (Ermaden) Sivas'daki maden sahasında altın madenine rastlandığı ve rezerv tespit çalışması başlatıldığı bildirildi.

“Sporun Oyuncakları” sergisi Trendyol desteğiyle İstanbul Oyuncak Müzesi’nde

Trendyol'un desteğiyle hayata geçirilen küratörlüğünü şair ve yazar Sunay Akın ve Aslı Nuhoğlu’nun üstlendiği “Sporun Oyuncakları” sergisi, Olimpiyat heyecanını oyuncakların büyüleyici atmosferiyle birleştiriyor. 19 Temmuz - 19 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ziyaret edilebilecek sergide, geçmişten günümüze uzanan geniş bir yelpazede, çeşitli spor dallarına ait oyuncaklar sergileniyor.

IDF: Lübnan'ın güneyinde Hizbullah terör örgütüne ait askeri yapılar hedef alındı

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), savaş uçaklarının Lübnan'ın güneyindeki Hula bölgesinde Hizbullah terör örgütüne ait askeri yapıları hedef aldığını bildirdi.

Bursa Kent Konseyi’nden çevre dostu hareket

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte dünya çapında yürütülen ‘Plastiksiz Temmuz Hareketi’ne destek olan Bursa Kent Konseyi, bez çanta tasarım atölyesi ile daha temiz bir doğa için harekete geçti.

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Montrö Türk Boğazları Sözleşmesi'nin 88'inci yılını kutladı

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Montrö Türk Boğazları Sözleşmesi'nin 88'inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Mikro ihracatçılar, BGB verilerini GET-APP üzerinden haftalık olarak sorgulayacak

Ticaret Bakanlığı, mikro ihracatçıların Gümrük Beyannamesi (BGB) kapsamı detaylı verilerine artık Gümrük Eşya Takip Analitik Performans Programı (GET-APP) programı üzerinden haftalık olarak erişebileceklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Kolombiya’nın Bağımsızlık Günü'nü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Kolombiya’nın Bağımsızlık Günü'nü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.